Категорії
Електрик

Чому мій вимикач продовжує спрацьовувати?

Автоматичний вимикач у вашому будинку – це великий електричний вимикач. Його метою є переривання потоку електрики в разі виявлення несправності. Якщо один з контурів спрацьовує час від часу, це звичайно не викликає занепокоєння. Однак, якщо одна і та ж ланцюг або весь автоматичний вимикач продовжує спрацьовувати, це може привести до серйозної проблеми. Ось деякі з основних причин, через які ваша автоматичний вимикач може продовжувати спрацьовувати.

Коротке замикання

Коротке замикання є результатом контакту гарячого дроту з нейтральним проводом. Це небезпечна ситуація, тому що через ланцюг протікає велика кількість струму. Зазвичай це створює більше тепла, ніж може витримати проводка. В результаті вимикач відключається. Нагрівання може призвести до займання в ланцюзі, і расцепитель захищає ваш будинок від електричного пожежі. Ненадійне з’єднання, несправний провід або пошкодження шкідливого організму можуть викликати коротке замикання. Якщо причиною вашого розмикання є коротке замикання, ви помітите пекучий запах, що виходить із пошкодженої розетки. Ви також можете помітити сліди опіків на або близько розетки.

перевантажена ланцюг

Перевантаження ланцюга є однією з найбільш поширених причин, за якими автоматичний вимикач продовжує спрацьовувати. Це відбувається від ланцюга, яка вимагає більше електрики, ніж є. Наприклад, якщо ланцюг може видавати 15 ампер, але для нового телевізора потрібно 20 ампер, він буде постійно відключати автоматичний вимикач. Проводка телевізора також буде зруйнована. Рекомендується, щоб ліцензований електрик оновив ваш автоматичний вимикач. У той же час ви можете відключити інші елементи, підключені до ланцюга.

Стрибки напруги в землі

Стрибок на землю схожий на коротке замикання. Це відбувається, коли провід під напругою стосується дроти заземлення або металевої монтажної коробки. Це призводить до того, що в ланцюг надходить дуже багато електрики. Вимикач відключається, щоб зупинити подачу електроенергії. Спрацьовування вимикача запобігає перегріванню і загоряння в ланцюзі. У точках, схильних до стрибків напруги на землі, відбудеться коричневе або чорне зміна кольору.

Стара проводка

Якщо вашого будинку в Україні вже більше декількох десятиліть, його електропроводка може не відповідати чинним електричним стандартам. Провід можуть мати меншу ємність. В результаті вони стають дуже гарячими, коли ваші прилади і електроніка вимагають електрики. Надмірне тепло відключає автоматичний вимикач. Якщо проводка у вашому старому будинку ніколи не оновлювалася, особливо в приміщеннях з високими вимогами, доцільно звернутися до електрика для перевірки. Зони високого попиту включають вітальню, в якій розташований ваш домашній кінотеатр і телевізор, і вашу кухню з великими холодильниками, морозильниками, посудомийними машинами, мікрохвильовими печами і дрібними побутовими приладами. Новий великий тепловий насос або кондиціонер може зажадати більше енергії, ніж може забезпечити навіть виділений контур.

Старі будинки пропонують експертне майстерність і багато красивих функцій, рідко включаються в нові будинки, але вони можуть також включати напівзруйновані панелі вимикачів. Якщо панель вимикача в вашому домі ніколи не оновлювалася, це може бути причиною відключення. Це може статися в будинках, яким всього 40-50 років. Сучасні будинки включають в себе кілька телевізорів, потужні системи центрального кондиціонування, кілька невеликих приладів, великі кухонні прилади, комп’ютери і багато іншого. Вимикач може не впоратися з вимогами всіх цих систем. Можливо, вам доведеться оновити до 200 ампер або більше, якщо ваш блок вимикача застарів.

Розлом дуги

Помилка дуги виникає, коли іскріння, яке також називається іскрінням, відбувається після з’єднання двох проводів один з одним. Дуга може привести до пожежі в стіні. Причиною може бути слабке гвинтове з’єднання у вимикачі або розетки. Звичайні автоматичні вимикачі не перешкоджатимуть цьому, але автоматичний вимикач може відключитися, якщо дроти залишаються в контакті.  Електрик може виявити цю проблему. Установка розетки переривника дугового замикання або всього автоматичного вимикача дугового замикання може запобігти цій проблемі. Автоматичний вимикач виявляє потенційні проблеми з дуговим розрядом і відключає подачу електрики до виникнення короткого замикання або замикання на землю.

Несправний прилад

Якщо один з приладів вашого будинку несправний, це може привести до відключення вимикача. Усередині пристрою можуть виникнути проблеми з проводкою або сполуками. Погіршена ізоляція, погане з’єднання або проблеми з платою управління можуть привести до того, що прилад споживає занадто багато електрики зареєструвався або не скористався отриману електрику. Ви можете перевірити сам прилад на наявність ознак перегріву або пошкодження проводки. Ви також можете спробувати підключити даний прилад до розетки в іншому ланцюзі. Обов’язково відключіть все, що обслуговується цим ланцюгом. Якщо один і той же прилад викликає відключення двох або більше ланцюгів, це може бути несправністю всередині вироби замість проводки або автоматичного вимикача. Вам може знадобитися замінити.

Старий прилад

Можливо, ви витягли старий обігрівач своєї бабусі або електричну сковороду. У старого приладу може бути пошкоджена проводка або ємність, яка не відповідає електропостачання, яке може забезпечити проводка вашого будинку. Деякі пристрої, відомі як викликають багаторазові спрацьовування, – це віконні кондиціонери, електричні обігрівачі та старі великі пилососи. Всі пристрої мають термін служби, і краще використовувати новий пристрій, що пройшло сертифікацію безпеки, ніж повторно використовувати пристрій, якому вже багато десятиліть.

Шкідники і жива природа

Шкідники або дикі тварини можуть бути причиною відключення вимикача. Миша, білка або щур можуть жувати проводку, провідну в ваш будинок. У вашому будинку мурахи, терміти або таргани можуть пошкодити проводку або ізоляцію, що призведе до перегріву ланцюга. Сміття з гнізда миші або птиці може привести до перегріву проводки. Можливо, вам доведеться подивитися на відкритий трансформатор на наявність гнізда тварин або мертвої тварини. Якщо ви помітили інші ознаки проблеми з шкідниками у вашому будинку, такі як послід або матеріал для гніздування, вам можуть знадобитися як ремонт електрики, так і боротьба з шкідниками або послуги з видалення диких тварин.