Категорії
Електрик

Як працюють мережеві фільтри?

Мережевий фільтр – це більше, ніж просто подовжувач, який дає вам додаткові корисні розетки; Це доступний спосіб захистити вашу електроніку від випадкових стрибків напруги, які можуть призвести до незворотного пошкодження електричним струмом. Ось як працюють пристрої захисту від перенапруг або обмежувачі перенапруги для захисту ваших приладів і як безпечно їх використовувати для запобігання загоряння.

Що таке стрибок напруги?

Щоб зрозуміти, як працюють пристрої захисту від перенапруг, вам необхідно зрозуміти, що таке скачки напруги. Стрибок напруги – це просто збільшення величини напруги, що протікає через електричні пристрої, яке перевищує стандартний рівень напруги в 120 вольт. Хвилі можуть бути викликані багатьма причинами, такими як пристрої з високим енергоспоживанням, погана електропроводка, неправильне освітлення або проблема з обладнанням вашої комунальної компанії.

Ви, ймовірно, не зрозумієте, що відбувся стрибок напруги, поки пристрій раптово не перестане працювати. Ваш будинок може відчувати сотні електричних стрибків щороку, іноді без будь-яких пошкоджень.

Стрибки напруги можуть нагрівати дроти і компоненти у вашій електроніці, подібно лампі розжарювання, і викликати їх перегорання. Навіть коли скачки не порушують роботу електроніки, вони можуть викликати надмірне навантаження на внутрішні компоненти і викликати їх вихід з ладу раніше, ніж очікувалося.

Як працює мережевий фільтр?

Мережевий фільтр захищає від пошкоджень, які можуть бути викликані раптовими скачками напруги. Він працює, витягаючи ток з однієї розетки і передаючи його на пристрої, які ви підключили до мережевого фільтру. Мережевий фільтр містить металооксидних варістор, або MOV, який відхиляє будь-яке додаткове напруження, щоб забезпечити постійний рівень потужності пристроїв.

MOV працює як чутливий до тиску клапан. Коли MOV виявляє високі рівні напруги, це зменшує опір. Якщо рівні напруги занадто низькі, це збільшує опір. Він вмикається автоматично, щоб перенаправити надмірне напруження.

MOV має три компоненти, в тому числі оксид металу, який підключений до вашої силової лінії і лінії заземлення двома напівпровідниками. Напівпровідники мають змінний опір, яке змушує електрони рухатися таким чином, що змінюється опір, коли напруга стає занадто високим або дуже низьким.

Подовжувачі і мережеві фільтри: в чому різниця?

Подовжувачі і мережеві фільтри можуть виглядати однаково, але вони дуже різні. Обидва надають кілька розеток, але тільки мережевий фільтр захищає від стрибків напруги.

Розгалужувач харчування, як правило, являє собою просто недорогу розгалужувальний розетку, яка розширює вашу розетку. Він може мати автоматичний вимикач з перемикачем включення / вимикання, але він не зупинить і не зменшить електричні проблеми.

Захисту від перенапруги і джоулів Рейтинги

Ви помітите, що мережеві фільтри мають рівень захисту, вимірюваний в джоулях. Цей показник в джоулях вказує на те, скільки енергії може поглинути пристрій захисту від перенапруг до виходу з ладу. Чим вище значення джоуля, тим вище захист, яку може забезпечити пристрій захисту від перенапруг при роботі з одним великим стрибком напруги або декількома меншими скачками напруги.

Що ви повинні підключити до мережевого фільтру?

Як правило, ви повинні віддавати перевагу використанню вашого мережевого фільтра для електроніки, яку дорого ремонтувати або замінювати. Нові прилади більш чутливі до стрибків напруги, ніж стара електроніка, завдяки більш тонким і більш дрібним компонентам. Мікропроцесори, які зустрічаються в комп’ютерах і багатьох пристроях, найбільш чутливі до високої напруги і працюють, тільки коли вони отримують стабільний струм в потрібному діапазоні напруг.

Приклади елементів, які можуть бути захищені мережевим фільтром, включають:

 • комп’ютери
 • Телевізори
 • мікрохвилі
 • Модеми / маршрутизатори
 • Системи відеоігор (такі як PlayStation 4 або Xbox One)
 • Високоякісне аудіо обладнання
Мережеві фільтри не завжди будуть працювати

На жаль, помилково вважати, що ваші пристрої на 100% захищені від стрибків напруги за допомогою мережевого фільтра. Є багато причин, за якими мережеві фільтри можуть вийти з ладу. Наприклад, мережеві фільтри просто не призначені для вічної роботи. Виберіть той з індикатором, який дозволяє вам знати, коли MOV зношується. Багато продовжать працювати, але без захисту від перенапруги.

Крім того, у вашому будинку немає мережевого фільтра, що захищає від блискавки. Доброю новиною є те, що блискавка є рідкісною причиною стрибків напруги. Погані новини? Смужки для захисту від перенапруг не здатні впоратися з найближчим ударом блискавки. Якщо ви відчуваєте, що маєте потребу в захисті від блискавки або інших серйозних стрибків напруги, ви можете інвестувати в пригнічувач перенапруги для всього будинку, встановлений перед вашою основною електричної панеллю.

В ми можемо допомогти вам захистити весь будинок від стрибків напруги за допомогою доступної захисту від перенапруги для всього будинку. Цей тип захисту може використовуватися разом з мережевими пристроями захисту від перенапруг для максимального захисту від електричних пошкоджень, в тому числі від удару блискавки.

Майте на увазі, що захист від перенапруг хороша тільки для заземлення. Ви не отримаєте великої користі від пристрою захисту від перенапруг, якщо у вас є старий будинок з незаземленими розетками або у вас немає належного заземлення та проводки. Це тому, що не буде шляху евакуації через надмірне напруження.

Безпечне використання мережевого фільтра

Можливо, ви чули попередження про те, що обігрівачі ніколи не повинні підключатися до подовжувача з міркувань безпеки. Це абсолютно вірно. Високовольтні прилади, такі як обігрівачі, можуть легко перегріти подовжувач і стати причиною загоряння.

Пристрої захисту від перенапруг працюють не так, як мережеві фільтри. Мережевий фільтр з вимикачем і індикаторної лампою має запобіжник, який плавиться при перегріванні. Це призводить до того, що обігрівач втрачає зв’язок і харчування. Однак не всі мережеві фільтри мають цей вбудований автоматичний вимикач, і обігрівачі можуть легко перевантажувати мережевий фільтр.

Щоб бути в безпеці, уникайте підключення потужних приладів, таких як кондиціонери та обігрівачі, до мережевого фільтру. Замість цього підключіть ці пристрої безпосередньо до стіни.

Поради щодо вибору мережевого фільтра

Тепер, коли ви знаєте, що таке мережевий фільтр і як він працює, переконайтеся, що ви знаєте, на що звертати увагу при покупці мережевого фільтра для вашої електроніки.

Ось найважливіші речі для розгляду:

 • Подумайте про те, що ви хочете захистити.
 • Отримайте правильне кількість портів або торгових точок.
 • Переконайтеся, що він має ущільнення UL і є захистом від стрибків напруги.
 • Перевірте напругу затиску і рівень поглинання енергії.
 • Шукайте гарантію.
 • Переконайтеся, що у нього є індикатор.

Ви також можете перевірити рівень поглинання енергії і напруга затиску. Перше відноситься до того, скільки енергії може поглинути пристрій захисту від перенапруг, перш ніж воно вийде з ладу, і має бути не менше 600-700 Дж. Затискне напруга – це кількість напруги, яке запускає MOV. В ідеалі це має бути 400 вольт або менше.

Зверніться до експертів

Хочете максимальний захист від небезпечних стрибків напруги? Зателефонуйте сьогодні, щоб дізнатися про захист від перенапруг в Україні і запросити безкоштовну оцінку. Ми також можемо допомогти вам з ремонтом , установкою і обслуговуванням електроустаткування , а також установкою генератора