Категорії
Електрик

Що потрібно знати про світлодіодному освітленні

За останні пару десятиліть світлодіодні світильники стають все більш популярними. За винятком світлодіодів, світлодіодні лампи зустрічаються у всьому, від стандартних світильників до батарейних декоративних струнних світильників. Якщо ви думаєте про використання світлодіодних ламп, прочитайте наше докладний посібник, щоб дізнатися про все, що вам потрібно знати про цю цікаву інновації.

Як працюють світлодіодні ліхтарі?

Світлодіодні лампи являють собою тип напівпровідникових лампочок, що означає, що вони створюють світло, пропускаючи електричний струм через матеріал. Виробники світлодіодних світильників починають з занурення певних матеріалів в агент, який злегка регулює їх електричні властивості. Потім, коли на матеріал подається електричний струм, він проходить через світлодіод і створює світло. Це сильно відрізняє світлодіодні лампи від інших стилів освітлення, які зазвичай використовують тепло для створення світла.

Найбільш ранні світлодіоди були досить тьмяним, червоного кольору, але з часом наукові досягнення створили лампи, які випромінювали яскравий чистий білий колір. Більшість сучасних світлодіодів виготовляються з напівпровідникових матеріалів P-типу та N-типу, які виглядають як тонкі пластини, укладені в пластик або скло. На відміну від своїх більш ранніх аналогів, вони доступні в декількох кольорах, включаючи теплий і м’який білий.

Як довго працюють світлодіодні ліхтарі?

Одна з переваг світлодіодних світильників – їх надзвичайно довгий термін служби. Середня лампа розжарювання триває близько 1200 годин використання, в той час як стандартна лампа CFL триває близько 8000 годин, перш ніж її необхідно замінити. Для порівняння, світлодіодні світильники мають середній термін служби 25 000 годин. Це означає, що вам не потрібно турбуватися про перегорання лампочки в невідповідний момент або необхідності частої заміни.

Коли ви купуєте і встановлюєте світлодіодний світильник, ви можете залишити його включеним протягом приблизно трьох років, перш ніж його потрібно буде замінити. Оскільки більшість лампочок не залишаються включеними постійно, ви можете виявити, що світлодіодні лампочки, які ви встановили при переїзді в будинок, як і раніше хороші через роки після вашого від’їзду.

Енергозберігаючі світлодіодні ліхтарі?

Є кілька способів, якими світлодіоди економлять енергію, знижують ваші комунальні платежі і захищають навколишнє середовище. Корисною особливістю світлодіодів є те, що вони дуже яскраві. Це дозволяє знизити потужність, необхідну для живлення світла. Щоб отримати яскравість 60-ватної лампи розжарювання, вам просто потрібен 10-ватний світлодіод. Це дозволяє вам економити енергію, що добре для навколишнього середовища і вашого гаманця.

Ще одна річ, яку слід враховувати, це те, що світлодіоди вимагають менше енергії і сировини, щоб ваш будинок залишався освітленим роками. Так як ви можете зберігати його роками без необхідності його заміни, ви не робите стільки відходів в цілому. Це робить світлодіодні лампи відмінним варіантом для власників екологічно чистих об’єктів нерухомості.

Світлодіодні лампи заощадять ваші гроші?

Економлять ваші гроші світлодіодні лампи, залежить від того, чи розглядаєте ви витрати в короткостроковій або довгостроковій перспективі. Світлодіоди стоять більше грошей, ніж стандартні лампи розжарювання. Це означає, що починати використовувати їх в першу чергу може бути невеликим вкладенням. Однак термін служби світлодіодної лампи в 21 разів більше, ніж у звичайної звичайної лампи. Таким чином, ви економите гроші, оскільки вам не потрібно багато разів купувати нові лампочки.

Ще одна річ, яку слід враховувати при розгляді вашого бюджету, це вартість використання ламп протягом терміну їх служби. Оскільки світлодіодні лампи споживають набагато менше енергії, ніж звичайні лампи, ви також отримуєте менше електроенергії. Це означає, що перехід на світлодіодні лампи по всьому будинку може значно скоротити витрати на електроенергію.

Як виглядають світлодіоди?

Перша помітна відмінність між традиційним і світлодіодним освітленням – це яскравість. Якщо ви хочете по-справжньому яскраві лампочки, найкраще використовувати світлодіоди, оскільки вони мають більш високий рівень яскравості, ніж КЛЛ. Інша відмінність полягає в тому, що світлодіодний світло є більш спрямованим. На відміну від ламп розжарювання, які світять в усіх ракурсах, світлодіоди випромінюють світло лише в тому напрямку, для якого вони призначені.

Однак, всупереч поширеній думці, на перший погляд не завжди можна побачити різницю між світлодіодом і лампою розжарювання. Це правда, що деякі дешевші світлодіоди доступні тільки в холодних тонах блакитно-білого кольору. Однак можна також знайти світлодіоди в більш теплих тонах. Ви можете вибрати лампочку, яка дає світло, як лампа розжарювання, або ви можете вибрати лампу в більш незвичайному відтінку.

Плюси і мінуси освітлення вашого будинку за допомогою світлодіодів

Щоб вирішити, чи підходять вам світлодіоди, корисно поглянути на плюси і мінуси продукту. Основними перевагами світлодіодів є:

  • Тривалий термін служби
  • Більш економічний у довгостроковій перспективі
  • більш енергоефективний
  • Направлене, спрямоване освітлення
  • Доступність в різних стилях
  • Наявність дуже яскравих опцій

Є також кілька недоліків, пов’язаних зі світлодіодами:

  • Несумісність з деякими диммерами
  • Лампочки можуть перегоріти від стрибків напруги
  • Деякі більш прості цибулини можуть мати сильний синій відтінок

В кінцевому підсумку плюси світлодіодних ламп набагато переважають мінуси. Таким чином, вони можуть бути відмінним вибором, якщо ви готові зробити інвестиції. Можливо, вам доведеться внести деякі зміни, щоб переконатися, що вони сумісні з вашим будинком, і первісна вартість може бути високою. Тим не менш, багато людей люблять їх за їх яскравість, екологічність і зручність.

Як перетворити ваш будинок в світлодіодне освітлення

З огляду на всі переваги світлодіодних ламп, ви, ймовірно, починаєте замислюватися над тим, як почати використовувати їх вдома. Доброю новиною є те, що переключитися на цю нову форму освітлення досить легко. Майже всі стандартні світильники можуть використовувати сумісну світлодіодну лампу без проблем. Все, що вам потрібно зробити, це знайти правильний рівень потужності світлодіодів для вашого приладу. Пам’ятайте, що вони яскравіше, ніж традиційні лампи, тому ви можете вибрати світлодіод з меншою потужністю.

Однак, якщо у вас в даний час є КЛЛ або лампи розжарювання з диммером або пультом дистанційного керування, перемикання може бути не таким простим. Існує багато варіацій у виробництві світлодіодів, тому деякі стилі можуть не працювати з такими елементами управління. Ви можете дізнатися у виробника світильника, чи сумісні світлодіодні лампи. У разі сумнівів краще всього уникати використання світлодіодів в старих стельових вентиляторах і світильниках. У цих випадках, якщо вам потрібен світлодіод, ви можете подумати про перехід на нову модель освітлювального приладу або вимикача, спеціально призначену для роботи зі світлодіодними світильниками.